No Bulduriem uz Ragakāpu pa pilsētu (apm. 14 km) Drukāt E-pasts

Lielākajai daļai cilvēku, iespējams, šķiet, ka Jūrmalā saskarsme ar dabu iespējama tikai šaurajā, vietām vēl neapbūvētajā, kāpu joslā un pašā pludmalē, kur parasti guļ, skraida vai braukā ne viens vien desmits citu cilvēku, taču īsti tā tas nav.

Tiem, kam lai arī mazpilsētas, bet kņada nav īsti tas, pēc kā jūs esat ieradušies Jūrmalā, kā radīts ir velomaršruts uz Ragakāpas dabas parku.

Maršruts sākas no Bulduru dzelzceļa stacijas (jo tur atrodas velosipēdu nomas punkts).

Vispirms jāšķērso dzelzceļš, ko var izdarītu kā turpat no stacijas perona, nokļūstot uz Dārzkopības, Muižas vai Jasmīnu ielas vai pa pārbrauktuvi, nokļūstot uz Vienības prospekta un jābrauc līdz Rēzeknes pulka ielai, kurā jānogriežas pa kreisi.

Rēzeknes pulka iela jūs aizvedīs līdz Lielupei, kur tā pagriezīsies zem dzelzceļa tilta- te brauciet ļoti uzmanīgi!

Izbraukuši tiltapakšu, pirmajā krustojumā nogriezieties pa labi- tā ir Vikingu iela un brauciet taisni vien uz priekšu kilometrus divarpus vai trīs, kamēr sasniegsiet Buļļuciemu- tur jums jāatrod Tīklu iela, kurā Vikingu iela praktiski atduras.

Nogriezieties pa Tīklu ielu pa kreisi- ielas pašā galā atrodas Jūrmalas brīvdabas muzejs.

Neatkarīgi no tā vai jūs apmeklējat muzeju, vai tikai piestājat atvilkt elpu, tālāk Jums jādodas jau pa ar dēļiem izliktu taciņu kāpās. Arī te brauciet uzmanīgi un respektējiet kājāmgājējus.

Šis velomaršruts nav marķēts, tādēļ ceļš jāatrod jums pašiem, bet tajā brīdī , kad tuvāk jūrai ar dēļiem izliktā taka griežas pa kreisi, jums jāturpina braukt taisni un jāmeklē kāds ceļš vai taciņa, kas ved pa labi- tādu tur ir vairāki. Turieties ziemeļausturmu virzienā, bet pabraukuši ap puskilometru dziļāk mežā- austrumu virzienā. Ja jūs esat uz pareizās takas, tad tā izmedīs no meža zālēm apaugušās kāpās, kur labajā pusē būs nožogota bijušā zvejnieku kolhoza teritorija.

Apliecot šo žogu jūs nokļūsiet Lielupes krastā turpat blakus tās ietekai jūrā. No šīs vietas Lielupes pretējā krastā neparastā rakursā ir saskatāma Baltā kāpa, kas ir valsts nozīmes dabas piemineklis.

Tālāk jūs varat šķērsot zemesragu pie Lielupes ietekas un gar jūras malu nesteidzīgi doties atpakaļceļā.

Atpūtnieku te ir maz lai neteiktu, ka nav vispār un nekas neliecina, ka tikai nepilnus divus kilometrus tālāk atkal sāksies Jūrmalai raksturīgā pludmales kņada.

Kad esat tikuši garām Lielupes bākai, jums ir izvēle atgriezties pat trijos dažādos veidos- turpināt ceļu pa pludmali līdz pašiem Bulduriem vai pat vēl tālāk, iegriezties kāpās un izmantot tur esošo veloceliņu vai atrast Bulduru prospektu, kas taisns kā bulta paralēli jūras malai ved cauri Bulduriem līdz pašiem Dzintariem.

Ja jūs dosieties ekskursijā mūsu gida pavadībā, Bulduru prospekts noteikti veidos daļu no turp vai atpakaļceļa, jo uz tā atrodas daudzas arhitektoniski un vēsturiski ievērības cienīgas ēkas.

 

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround