No Bulduriem uz Ragakāpu pa veloceliņu (apm. 12 km) Drukāt E-pasts

Uz Ragakāpas dabas parku var nokļūt pa vairākiem ceļiem. Daudzu Bulduru velonomas viesu iecienīts ir brauciens nešķērsojo dzelceļu kā līdzīgā, agrāk aprakstītā maršrutā, bet ved turp pa veloceliņu, kas iet pa sauszemes pusi krasta kāpai, sākot, piemēram no Vienības prospekta. Pie 36.līnijas, kur asfaltētais ceļš pagriežas uz jūru, braucienu var turpināt pa pludmali vai pa priešu meža taciņām. Otrajā gadījumā kādā brīdī nāksies šķērsot pašu Ragakāpu, kas ir Jūrmalas augstākā kāpa. Arī tad, ja izvēlēsieties braukt cauri priežu mežam, kur skuju pusēnā arvien vītero putni un gaiss ir viegli reibinošas priežu smaržas pildōits, mēs iesakām nogriezties pa kreizi uz jūras malu pie mežā esoša kara mantojuma - betona dzota.

Pa pludmali apliecot zemesragu pie Lielupes ietekas jūrā un vienā brīdī izbraucot (vai izstumjoties smilšu dēļ) cauri negaram upmalas niedrājam nedrīkst aizmirst uzmest aci pretējā krastā mazliet augšup pa upi redzamajai Baltajai kāpai, kas ir Latvijas mēroga ģeoloģijas piemineklis.

Atpakaļceļš kādu brīdi vedīs gar bijušā zvejnieku kolhoza žogu (tas būs pa kreisi) un kad žogs pagriežas pa kreisi ir divas izvēles- vai nu sekot tam nu pa taciņām nokļūt līdz civilizācijai, atrast Tīklu ielu un apmeklēt Jūrmalas Brīvdabas muzeju, no kura tālāk atpakaļ var doties pa meža taciņu, kas izved uz Jūrnieku ielas jau netālu no Bulduru prospekta vai arī līdzīgi kā šurpbaucot pa meža taciņām 36.līnijas virzienā un tad pa Bulduru prospektu.

Mēs iesakām tieši šādu braukšanas secību, lai turpceļš būtu mazliet grūtāks (mežs, pludmale) un atpakaļceļš - nedaudz vieglāks (Bulduru prospekta asfalts), lai arī nav neiespējami braukt to paši maršrutu arī tieši pretēji - atpakaļceļu pilnībā vai daļēji mērojot pa pludmali.

 

Noderīgi

Saziņā ar tūristiem noderīgas frāzes

Velonoma.lv, Powered by Joomla! and designed by SiteGround